کتابداران

این وبلاگ متعلق به دانشجویان کتابداری کارشناسی ارشد ورودی 89 دانشگاه تهران شمال می باشد.

ix-quick

 

¨دانشگاه آزاد اسلامی
¨واحد تهران شمال
¨گروه کتابداری و اطلاع رسانی
¨عنوان تحقیق: معرفی پایگاه IX quick
¨مربوط به درس:ذخیره و بازیابی اطلاعات
¨استاد:سرکار خانم دکتر مهردخت وزیرپور
¨گردآوری: لیلا صادقی

Ix quick  از ابر موتورهای جدید جستجوست که از سایر ابر

موتورها باهوشتر عمل می کند.

جستجو در این ابر موتور جستجو از سرعت بالایی برخوردار است. همچنین بر خلاف سایر ابر موتورها، جستجو در 14موتور جستجو به همراه رتبه بندی میزان ارتباط مطالب صورت می گیرد و نتایج جستجو در هر یک از موتورهای جستجو به طور جداگانه نشان داده می شود.

¨علاوه‌براین‌،  Ix quick از معدود ابرموتورهایی است ‌که‌ امکان ‌انجام ‌جستجوی ‌پیشرفته‌ را در اختیار کاربران‌قرار می‌دهد و از امکانات ‌و تسهیلات‌ هر یک ‌از موتورهای ‌جستجو برای‌انجام‌ جستجوهای ‌پیشرفته‌ آگاه‌می‌باشد. زمانیکه‌ چند صفحه ‌مشابه ‌را با چند موتور جستجو پیدا می‌کند، فقط‌ یکبار آن‌ را در نتایج‌ جستجو عنوان ‌می‌کند.

امکانات منحصر به فرد Ix quick عبارتند از:

  Universal power search جستجوگر قدرتمند وفراگیر ،

جستجوی فراگیر و قدرت قابل توجه در تصفیه وپالایش اطلاعات

با مراجعه به Ix quick International Phone Directory

می توانید شماره های تماس و آدرس مربوط را درIx quick پیدا کنید.

در بخش Ix quick Video نیز امکان مشاده 18 میلیون ساعت  تصاویر ویدئویی شاد و سرگرم کننده برای شما کاربران فراهم

خوهد بود.

Ix quick  حقوق شخصی و کاملا محرمانه ای برای شما

فراهم می کند.

Ix quick هیچ گاه آدرس IP شمار را ثبت نمی کند .برای

اطلاعات بیشتر به بخش privacy position یا Ix quick

Privacy policy مراجعه کنید.

Ix quick یک ابر موتور جستجو است که نتایج حاصل از جستجو از جامعیت و وسعت بیشتری برخوردار می باشد. درواقع هنگامی که لغت Ix quick را جستجو می کنید، در حال جستجوی بسیاری از موتور های جستجوگر متداول به طور همزمان و بدون ذکر نام آنها خواهید بود. در مجموع این موتورها می توانند اطلاعات بسیار بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.( در مقایسه با یک موتور جستجوگر)

امکان دسترسی به نتایج دقیق ترMor accurate results :

در کنار هر یک از نتایج حاصل از جستجو در Ix quick ، یک ستاره قرار می گیرد. این ستاره بدین معنا است که اگر هر یک از موتورهای جستجوگر را برای یافتن مطلب مورد نظرخود، انتخاب کنید، در نهایت آن نتیجه ستاره دارد به عنوان یکی از 10 نتیجه برتر مشاهده خواهد شد. حال اگر در کنار نتیجه، 5ستاره وجود داشته باشد، می توان دریافت که 5 موتور جستجوگر بر روی این نتیجه توافق دارند.

این امر بسیار حائز اهمیت است زیرا موتورهای جستجوگر، نتایج را از راههای مختلفی انتخاب می کنند، این نتایج در برخی موارد کارآمد و مفید هستند اما در جنبه های دیگر از جامعیت کافی برخوردار نمی باشد. نتیجه ستاره دار حاصل از جستجو در Ix quick به دلایل و مقاصد مختلف، برگزیده می باشد زیرا حاصل انتخاب چندین ماشین جستجوگر است .

امکان جستجوی قوی ، جامع و کلی Universal power search:

جستجوگر های حرفه ای، غالبا به ابزار و شیوه های قدرتمندی برای جستجو مجهز شده اند. این شیوه ها شامل Boolean logic,phrases,wildcards و جستجوهای مرتبط با موضوع مورد نظر می شود.

موتور های جستجو گر مختلف روشهای متفاوتی را برای جستجوی قوی پشتیبانی می کنند.

1- کلمه بندی ، تعبیر، اصطلاح.

2- روشی که به یک سیستم عامل امکان می دهد تا روی چندین فایل با نام های مرتبط ، عملکرد مفیدی داشته باشدو کاربران هر یک از آنها، از راههای متفاوتی به اطلاعات مورد نظر خود، دست یابند.

وجود این اختلافات در موتورهای جستجو گر ، سبب اتلاف زمان و پیچیدگی در فرایند جستجو می شود.اما سیستم Ix quick این مشکل را حل کرده است.

جستجوگر Ix quick قابلیت های هر کدام از موتورهای جستجوگر را شناسایی می کند که هر موتور جستجوگر از چه شیوه ای برای جستجوی قوی پشتیبانی می کند و نحوه دستیابی به هر یک از آنها را به کاربر ارائه می دهد.

این جستجوگر ،امکان انجام هر نوع جستجوی قوی وگسترده ای را با

استفاده از تنها یک گرامر یا مرحله، میسر می سازد، Ix quick در مقایسه با هر یک از موتورهای جستجوگر،قابلیت بسیار بالاتری در پشتیبانی از شیوه های مختلف جستجو پیشرفته دارد.

Ix quick ،موضوع مورد نظر شما را( برای جستجو) صرفا به موتورهای جستجوگری که در ارتباط با آن موضوع خاص هستند، ارسال می کند و سپس آن را به گرامر معینی که برای هر موتور جستجوگر قابل درک و دریافت باشد ترجمه می کند.

برای جستجوی پیشرفته، به صفحه Ix quick Search یا Ix quick Expert Search بروید.

جستجوی سراسری   Global Search

Ix quick ، جهان را جستجو می کند:

امکان جستجو به 18 زبان دنیا حتی چینی،ژاپنی و کره ای. در هر یک از زبان هاIx quick موتورهای جستجوگر بین المللی و محلی را جستجو می کند، به این ترتیب دقیقا می توان به مطالب مورد نظر خود دست یافت.

جستجوی افراد و مشاغل گوناگون در سرتاسر جهان با استفاده از

International Phone Directory در جستجوگرIx quick.

با استفاده ازIx quick’s Reverse Directory می توانید از روی شماره تلفن افراد، به شناسایی آنان به پردازید.چنانچه خواهان کسب اطلاعات بیشتر در مورد شخص یا تجارتی هستید کافی است بر روی نام مورد نظر کلیک کنید به این ترتیب صفحه وب کاملی از خصوصیات موضوع مورد بررسی در صفحه ظاهر می شود.

همچنین جستوگری با قابلیت 18میلیون ساعت ویدئو.جستجوی خود را از میان 6مقوله مخصوص جداسازی نمایید.

تصفیه سازی یا جداسازی پیشرفته و قدرتمند مطالب

Power Refinement  

به کمک ویژگی Exclude Results Seen در Ix quick می توان مطالب و نتایج جدیدی را جستجو کرد.در واقع Ix quick زمان شما را با ارائه نتایج تکراری که پیش تر نیز آنها را ملاحظه نمودید تلف نمی کند.برای مشاهده علمی این قابلیت می توانید عبارت مورد نظر خود را در قسمت تحتانی صفحه نتایج مجددا با اعمال تغییراتی وارد کنید و بر روی دکمه search  کلیک نمایید.

با استفاده از Result Honing در Ix quick می توانید، دقیقا به نتایج مورد نظر خود، اشاره کنید. توجه داشته باشید که علائم تیک (علامت کنترل) و ×( علامت ضربدر) در کنار برخی از نتایج ظاهر می شوند. چنانچه یکی از نتایج به طور ویژه برای شما مناسب و کارآمد باشد روی علامت تیک کلیک کنید به این ترتیب می توانید به نتایج مشابه موضوع مورد نظر خود دست یابید.اما اگر نتیجه ظاهر شده در صفحه، مورد توجه شما قرار نگرفته است، روی علامت × کلیک کنید تا نتایج مشابه آن از صفحه حذف شوند.

جستجو از هر کجا Search from Anywhere

با استفاده از قابلیت Ix quick Toolbar وDeskbar  Ix quick امکان جستجوی پیشرفته از طریق ابزار قدرتمند Ix quick در هر کجا میسر خواهد بود که کمک مشخصه Search This Site می توان اطلاعات را بر روی یک وب سایت ویژه مشاهده و پیگیری نمود.

ابزارهای تعبیه شده در Ix quick امکان جستجوی قوی و پیشرفته بر روی Web را به سرعت فراهم می آورد. با استفاده از آن می توان تصاویر، شماره های تلفن و آدرس های مورد نظر را در سرتاسر جهان جستجو نمود. با داشتن یک شماره تماس نیز امکان شناسی فرد مخاطب (کسی که به شما زنگ زده است) میسر می باشد.

منبع : سایت Ix quick

+ گروه کتابداری ارشد ; ۱:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱٢ دی ۱۳۸٩
comment نظرات ()